Salernitana - Atalanta, wynik meczu: 1-2

Emocjonujące spotkanie na Stadio Arechi przyciągnęło uwagę fanów Serie A, gdzie Salernitana podejmowała Atalantę w ramach 35. kolejki rozgrywek. Drużyna gospodarzy, mimo prowadzenia 1-0 do przerwy, nie zdołała utrzymać przewagi i ostatecznie uległa gościom 1-2 w niedzielne popołudnie. To starcie, które odbyło się tydzień temu, dostarczyło kibicom sporo emocji oraz kluczowych momentów, które mogły zadecydować o losach obu zespołów w dalszej części sezonu.

Mecz Serie A: Salernitana - Atalanta 1-2

Data: 06 maja 2024, godzina 16:00
Miejsce: Stadion Arechi

Sprawozdanie z meczu:

Emocjonujące starcie dwóch drużyn w ramach 35. kolejki włoskiej Serie A rozegrało się na Stadio Arechi. Salernitana podejmowała Atalantę w starciu, które dostarczyło kibicom mnóstwo wrażeń i niespodzianek.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już w 18. minucie objęli prowadzenie. To L. Tchaouna strzelił bramkę na 1-0 po zagraniu E. Vignato, rozgrzewając serca fanów Salernitany.

W drugiej połowie Atalanta starała się o odwrócenie losów spotkania, a w 57. minucie udało im się doprowadzić do wyrównania. G. Scamacca trafił do siatki, asystując M. Pašalić, co dało wynik 1-1.

Gdy emocje jeszcze nie opadły, w 63. minucie to ekipa gości wyszła na prowadzenie. T. Koopmeiners ustalił wynik na 1-2, co sprawiło, że fani Atalanty oszaleli ze szczęścia.

Mimo starań żółto-czerwonych, nie udało im się odrobić strat i zakończyli mecz porażką. Ostateczny gwizdek arbitra Ermanno Felicianiego przyniósł radość drużynie z Bergamo.

W trakcie zaciętych zmagań sędzia pokazał jedną żółtą kartkę dla gospodarzy - Triantafyllosa Pasalidisa.

Niestety, nie zanotowaliśmy żadnych kartek dla zawodników gości.

Następne spotkanie Salernitany to starcie z Veroną, AC Milan oraz Juventusem. Natomiast Atalanta zmierzy się z Lecce oraz Bayerem Leverkusen.