Dlaczego potrzebujesz oczyszczacza powietrza z filtrem jonowym?

Powietrze w Twoim domu jest prawdopodobnie wypełnione niewidocznymi cząsteczkami, które mogą szkodzić Twojemu zdrowiu. Cząstki te obejmują alergeny takie jak sierść zwierząt domowych, wirusy i bakterie, dym, kurz i pyłki. Nawet jeśli utrzymujesz czysty dom i regularnie odkurzasz, te unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia pozostaną. Filtr z jonizatorem pomaga wyeliminować wiele z tych zanieczyszczeń z powietrza, którym oddychasz, przyciągając je do filtra za pomocą jonów ujemnych. Oczyszczacz powietrza z jonizatorem nie tylko usunie zapachy i zanieczyszczenia, ale także zmniejszy poziom wilgotności w powietrzu, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Co to jest jonizator?

Jonizator to urządzenie, które wytwarza jony ujemne. Jest on powszechnie stosowany w oczyszczaczach powietrza, nawilżaczach i osuszaczach. Jony ujemne to atomy lub cząsteczki, które mają dodatkowy elektron. Oznacza to, że mają one ładunek ujemny. Po uwolnieniu do powietrza jony te przyłączają się do dodatnio naładowanych cząstek, takich jak kurz i pyłki, i powodują ich wypadanie z powietrza i przyleganie do powierzchni takich jak ściany, meble i podłogi. Najczęstszym zastosowaniem jonizatorów są oczyszczacze powietrza, w których jony działają jak magnes na cząstki tworzące kurz i inne alergeny. Naładowane cząsteczki są następnie zbierane przez filtr oczyszczacza, dzięki czemu nie są uwalniane z powrotem do powietrza.

Jak działa oczyszczacz jonowy?

Filtr jonizatora przyciąga brud i inne zanieczyszczenia w powietrzu, w tym wirusy, bakterie i zapachy. Kiedy filtr jest pełny, można go wyjąć i wyrzucić do kosza. Ponieważ zanieczyszczenia są przyciągane do filtra, są naładowane ujemnie i odpychają się wzajemnie, co zmniejsza ilość kurzu i zanieczyszczeń w powietrzu i zapobiega ich ponownemu przedostaniu się do Twojego domu. Należy pamiętać, że tylko filtr oczyszczacza jonowego jest naładowany ujemnie. Samo powietrze nie jest naładowane ujemnie, jest jedynie zasysane przez filtr. Po przejściu przez filtr powietrze staje się ponownie naładowane dodatnio i nie przywiera do powierzchni, jak w przypadku ujemnie naładowanych zanieczyszczeń.

Korzyści z używania filtra jonowego z oczyszczaczem powietrza

Główną zaletą stosowania filtra jonowego z oczyszczaczem powietrza jest to, że będzie on przyciągał większy zakres zanieczyszczeń z powietrza niż sam filtr. Oznacza to, że będziesz mógł cieszyć się wszystkimi zaletami oczyszczacza powietrza w mniejszym pomieszczeniu za pomocą jednego urządzenia. Oczyszczacze powietrza z filtrem jonowym są szczególnie przydatne w miejscach o dużym zapyleniu, takich jak place budowy. Są one również przydatne w miejscach, w których występuje wysoki poziom pleśni, takich jak piwnice, lub obszarach podatnych na zalanie, takich jak obszary przybrzeżne, gdzie pleśń jest powszechna po zalaniu. Filtr jonowy będzie przyciągał zanieczyszczenia, które tworzą kurz i inne cząstki, podczas gdy oczyszczacz powietrza będzie usuwał sam kurz z powietrza. Oznacza to, że będziesz mógł cieszyć się wszystkimi zaletami oczyszczaczy powietrza bez konieczności borykania się z problemem kurzu w swoim domu.