Bologna - Salernitana, wynik meczu: 3-0

W ostatniej kolejce Serie A drużyna Bologna pewnie pokonała Salernitanę 3-0 na własnym boisku Stadio Renato Dall'Ara. Mecz odbył się dokładnie tydzień temu, 1 kwietnia o godzinie 10:30. Gospodarze prowadzili już 2-0 na przerwę, a ostateczny wynik ustalili zdobywając trzeciego gola w drugiej połowie.

Relacja z meczu: Bologna - Salernitana 3-0 (2-0)

Dziś na Stadio Renato Dall'Ara odbyło się starcie pomiędzy drużynami Bologna i Salernitana w ramach 30. kolejki Serie A. Sędzią głównym spotkania był Ermanno Feliciani. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej minuty, a piłkarze dawali z siebie wszystko na boisku.

Pierwsza połowa rozpoczęła się z determinacją obu zespołów, ale to gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 14. minucie Roberto Orsolini strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę w siatce, asystującemu Riccardo Calafioriemu.

Bologna kontynuowała swoją ofensywę, co zaowocowało drugim golem w 44. minucie. Tym razem to Alexis Saelemaekers podwyższył prowadzenie po zagraniu Remo Freulera. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2-0.

Druga połowa to dalsza dominacja Bologni, która zapewniła sobie zwycięstwo po bramce w doliczonym czasie gry. W 90. minucie Charalampos Lykogiannis ustalił wynik meczu na 3-0 po podaniu Saelemaekersa.

W trakcie meczu padły żółte kartki dla zawodników obu drużyn. Niccolò Pierozzi z Salernitany został ukarany w 16. minucie, Antonio Candreva otrzymał kartkę w samej końcówce pierwszej połowy, a Loum Tchaouna zobaczył żółtą kartkę w 77. minucie.

Po stronie gospodarzy oraz gości nie padły żadne czerwone kartki. Bologna pewnie sięgnęła po trzy punkty, prezentując skuteczną grę zarówno w defensywie, jak i ofensywie.

Przed Bologną kolejno czekają mecze z Monzą, AS Romą i Udinese, natomiast Salernitana zmierzy się z Lazio, Fiorentiną i Frosinone. Po takim widowisku kibice nie mogą się doczekać kolejnych emocji na włoskich boiskach Serie A.