Salernitana vs Monza, wynik meczu - 0-2

W meczu 26. kolejki włoskiej Serie A drużyna Salernitana podejmowała Monzę na Stadio Arechi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 0-2, pomimo bramkowego impasu na przerwę. Mecz odbył się dwa dni temu, 24 lutego o godzinie 17:00.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Salernitana a Monza

Salernitana podejmowała w swoim stadionie, Stadio Arechi, ekipę Monza w ramach 26. kolejki Serie A. Mecz odbył się 24 lutego 2024 roku o godzinie 17:00. Sędzią głównym spotkania był Michael Fabbri z Włoch.

Początek meczu okazał się wyrównany, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje zespoły przez całe spotkanie.

Po pierwszej połowie na tablicy wyników nadal widniał remis 0-0. Obie drużyny miały swoje okazje, ale bramkarze byli dobrze dysponowani, nie pozwalając rywalom na zdobycie gola.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu. W 78. minucie to goście objęli prowadzenie za sprawą Davide Maldiniego, który wykorzystał doskonałe podanie od Roberto Gagliardiniego. Salernitana musiała odrabiać straty, ale w 83. minucie to Monza podwyższyła prowadzenie. Mario Pessina trafia do siatki po asyście Marko Đurića, co sprawiło, że gospodarze mieli jeszcze większą górę do pokonania.

W dalszej części meczu obie drużyny miały swoje okazje, ale skuteczniejsza okazała się ekipa gości. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść Monzy, co pozwoliło im na zdobycie cennych trzech punktów.

W trakcie spotkania padły żółte kartki. Po stronie gospodarzy zostali ukarani Triantafyllos Pasalidis oraz Toma Bašić, natomiast w drużynie gości kartki obejrzeli Pablo Marí oraz Armando Izzo.

Następne mecze Salernitany to starcia z Udinese, Cagliari oraz Lecce, natomiast Monza zmierzy się z AS Roma, Genoa oraz Cagliari.