Mecz między Salernitana i Sassuolo zakończony wynikiem 2-2 na stadionie Stadio Arechi dnia 2024-04-05 18:45

W emocjonującym starciu pomiędzy Salernitaną a Sassuolo na Stadio Arechi doszło do remisu 2-2. Pomimo dwubramkowej przewagi Sassuolo na przerwę, gospodarze zdołali odrobić straty i wywalczyć cenny punkt. Mecz odbył się 3 dni temu, 5 kwietnia o godzinie 18:45 w ramach 31. kolejki włoskiej Serie A.

Mecz Salernitana vs. Sassuolo - Relacja

Spotkanie drużyn Salernitana i Sassuolo w ramach 31. kolejki Serie A na Stadio Arechi zapowiadało się jako starcie pełne emocji i niespodzianek. Mimo że goście objęli prowadzenie już w pierwszej połowie, gospodarze zdołali odrabiać straty i w końcowej fazie meczu zapewnić sobie cenny punkt.

Sprawozdanie z meczu:

Zaczęło się dynamicznie, z obiema drużynami starającymi się narzucić swój styl gry. W 37. minucie to goście wyszli na prowadzenie za sprawą Armanda Laurienté, który wykorzystał podanie N. Bajramiego. Salernitana próbowała odpowiedzieć, ale pięć minut przed przerwą to Sassuolo podwyższyło prowadzenie - A. Pinamonti wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku i szybko odrobili część strat. W 52. minucie A. Candreva skutecznie pokonał bramkarza gości, dając swojej drużynie nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Niestety, wydawało się, że to goście kontrolują sytuację.

Jednakże emocje sięgnęły zenitu w samej końcówce. W doliczonym czasie gry, przy świetnym wsparciu A. Zanoli, G. Maggiore zdobył bramkę na wagę remisu! Kibice na Stadio Arechi oszaleli z radości, widząc niebywałe zakończenie meczu.

Mimo że obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom, to Salernitana i Sassuolo podzieliły się punktami, kończąc spotkanie wynikiem 2-2. Na boisku nie zabrakło także ostrej gry, czego dowodem były liczne żółte kartki dla obu zespołów.

Salernitana będzie teraz przygotowywać się do kolejnych wyzwań, czekając na starcia z drużynami takimi jak Lazio, Fiorentina i Frosinone. Z kolei Sassuolo zmierzy się z AC Milan, Lecce i ponownie Fiorentiną. Czy obie drużyny utrzymają równie emocjonującą formę w kolejnych meczach? Pozostaje nam to śledzić.