Salernitana - Empoli, wynik meczu 1-3

W meczu 24. kolejki Serie A Salernitana podejmowała u siebie drużynę Empoli. Spotkanie rozegrane na Stadio Arechi zakończyło się zwycięstwem gości 3:1. Już w pierwszej połowie Empoli objęło prowadzenie 1:0, utrzymując je do przerwy. Pomimo starań gospodarzy, goście potrafili skutecznie wykorzystać okazje i ostatecznie odnieśli zasłużone zwycięstwo. Mecz miał miejsce 9 lutego 2024 roku o godzinie 19:45, a relację prezentujemy dzisiaj, 12 lutego 2024 roku.

Relacja z meczu Salernitana - Empoli

Dzięki emocjonującemu widowisku na Stadio Arechi, kibice mieli okazję uczestniczyć w starciu pełnym zwrotów akcji i niespodzianek. Mecz pomiędzy Salernitaną a Empoli zakończył się wynikiem 1-3 na korzyść drużyny gości, a towarzyszące mu wydarzenia na pewno jeszcze długo będą dyskutowane przez fanów obu ekip.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, z obiema drużynami walczącymi o kontrolę nad boiskiem. To jednak Empoli jako pierwsi osiągnęli cel, kiedy to już w 23. minucie A. Zanoli strzelił gola, dając prowadzenie swojej drużynie.

Salernitana nie zamierzała się jednak poddawać i po wznowieniu gry z determinacją ruszyła do ataku. Po kilku nieudanych próbach, w 69. minucie S. Weissman wreszcie wyrównał stan meczu, zdobywając bramkę po asyście A. Candreva.

Niestety dla gospodarzy, Empoli szybko odpowiedzieli. W 88. minucie M. Niang ponownie poprowadził swoją drużynę do przodu, zdobywając bramkę na 1-2. Na domiar złego dla Salernitany, M. Cancellieri w doliczonym czasie gry ustalił wynik na 1-3 dla gości, skutecznie wykorzystując sytuację podbramkową.

Mecz nie obył się bez emocji, a sędzia Maurizio Mariani musiał kilkukrotnie sięgać po żółte kartki. W drużynie gospodarzy kartki obejrzał Alessandro Zanoli (42'), Toma Bašić (77') oraz Domagoj Bradarić (90'). Z kolei wśród gości kartki zostały pokazane Alberto Cerriemu (-5') oraz Youssefowi Malehowi (21').

Pomimo zażartej walki, czerwone kartki nie zostały wymierzone żadnemu z zawodników. Mimo porażki, obie drużyny już myślą o kolejnych meczach. Salernitana zmierzy się z Interem, Monzą i Udinese, natomiast Empoli będzie walczyć z Fiorentiną, Sassuolo oraz Cagliari.