Spotkanie między Fiorentina i Salernitana na stadionie Stadio Artemio Franchi - końcowy wynik 3-0

Wczorajszy mecz pomiędzy Fiorentiną a Salernitaną zakończył się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 3-0. Spotkanie odbyło się na Stadio Artemio Franchi o godzinie 14:00 w ramach 14. kolejki włoskiej Serie A.

Sprawozdanie z meczu

Atmosfera na Stadio Artemio Franchi była niesamowita, kibice Fiorentiny dopingowali swoją drużynę od pierwszej do ostatniej minuty. Sędzia Paride Tremolada prowadził mecz zdecydowanie, utrzymując kontrolę nad grą przez całe spotkanie.

Fiorentina zdominowała rywalizację od pierwszego gwizdka, prezentując agresywną grę ofensywną. Już w 6. minucie Luis Beltrán wpisał się na listę strzelców, wykorzystując sytuację z rzutu rożnego. Niespełna dziesięć minut później, R. Sottil podwyższył prowadzenie Fiorentiny, wykorzystując świetne podanie od C. Biraghiego.

Salernitana próbowała odpowiedzieć, jednak defensywa Fiorentiny była niezłomna. W drugiej połowie gospodarze kontynuowali nacisk, a ich wysiłki zaowocowały trzecim golem, tym razem autorstwa G. Bonaventury, który wykorzystał podanie od R. Sottila.

Fiorentina kontrolowała grę do końca spotkania, mimo desperackich prób Salernitany, która nie zdołała odrobić strat. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 na korzyść Gospodarzy, co cieszyło tysiące wiernych kibiców.

W trakcie emocjonującego spotkania, Luca Ranieri otrzymał żółtą kartkę dla Fiorentiny, natomiast zawodnicy Salernitany uniknęli kar dyscyplinarnych.

Fiorentina po zwycięstwie z Salernitaną patrzy teraz w przód, przygotowując się do kolejnych spotkań z Parma, AS Roma i Ferencvarosi TC. Natomiast Salernitana zmierzy się z zespołami Bologna, Atalanta i Middlesbrough, z nadzieją na odniesienie sukcesu.